В Україні зростуть площі під олійними культурами - прогноз

Площі під олійними в Україні в 2016/17 маркетингового року збільшаться переважно за рахунок сої, посівна площа якої збільшиться на 8% (2,3 млн га порівняно з 2,1 млн га в 2015/16 МР).

 

Про це пише Аgroportal з посиланням на останній звіт Міністерства сільського господарства США (USDA).
 
Як пояснюють аналітики, очікуване зростання площ під соєю обґрунтовано стабільною рентабельністю цієї культури для фермерів.
 
Площі під соняшником залишаться на рівні минулого сезону - 5,2 млн га, під ріпаком - скоротяться до 640 тис. га (-6,5%). Таке зниження експерти пояснюють тим, що ціни на ріпак, як і раніше, сильно прив'язані до цін на нафту.
 
За оцінками аналітиків USDA, соя і соняшник - дві основні олійні культури, які в 2014 році показали високу рентабельність. Цей тренд, за попередніми даними, зберігся і в 2015 році.
 
В звіті відзначається, що українським аграріям доведеться скоротити витрати виробництва для збору врожаю в 2016 році, адже їм доводиться працювати в умовах нестабільної економіки, девальвації національної валюти, політичної нестабільності і обмеженого фінансування.
 
Виходячи з того, що витрати на насіння по деяких культурах досягають 30% собівартості, аграрії будуть переходити на більш дешеве насіння. Використання добрив і ЗЗР залишиться на рівні минулого року. В таких умовах середня врожайність не досягне рекордного рівня, але орієнтація на експорт дозволить виробникам отримати приплив валюти.

   https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5024-v-ukraiini-zrostut-ploschi-pid-oliinymy-kulturamy-prognoz.html

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua