В Україні пшениця високого класу може подорожчати через її нестачу на ринку

Четвер, 21 січня 2016, 11:42
За даними вітчизняних мірошників, сьогодні переробним підприємствам досить важко придбати необхідну кількість зерна через низький рівень пропозиції на ринку.

 

Так, уже відчувається дефіцит пшениці високого класу, що незабаром може стати причиною дорожчання сировини. Про це повідомляє «Інфоіндустрія».
 
Разом із тим, останнім часом на світовому ринку вітчизняна пшениця дещо втратила в цін. Причина: низький попит і зростання конкуренції з боку інших держав. За словами операторів ринку, наразі темпи торгівлі знизились і  найближчим часом значно пожвавлюватися не будуть.
 
При цьому торгівля пшеницею 3-го класу на зовнішніх риках відбувається більш активно. Протилежна ситуація на внутрішньому ринку, на якому сільгоспвиробники, очікуючи на зростання цін, утримують продажі або реалізують її невеликими партіями для вивільнення оборотних коштів. Трейдери ж через нерозуміння механізму повернення ПДВ за новим законодавством відкладають купівлю. 
 
Нагадаємо, станом на 13 січня 2016 року ціни на пшеницю 3-го класу становили:
 
  • EXW франко-елеватор: 3400-3700 грн/т;
  • CPT-завод: 3450-3800 грн/т;
  • CPT-порт: 3700-3850 грн/т;
  • FOB: 177-187 дол./т.
 
www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4510-v-ukraiini-pshenytsia-vysokogo-klasu-mozhe-podorozhchaty-cherez-iiii-nestachu-na-rynku.html

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua