В Раді зареєстровано законопроект щодо земельної децентралізації

В Верховній Раді зареєстровано законопроект №4355 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель".

 

Про це пише Економічна правда.
 
Законопроектом пропонується передати сільським, селищним, міським радам повноваження з розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів в якості делегованих повноважень (крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення й інших, які мають важливе значення для держави).
 
Повноваження зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель автори законопроекту пропонують передати Держгеокадастру, та виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.
 
Законопроектом також пропонується надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності і визначити порядок встановлення меж територіальних громад при виникненні невизначеності або спору з приводу таких меж.
 
"Надання органам місцевого самоврядування реальних повноважень щодо управління земельним фондом об’єднаної громади дозволить чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджети в частині плати за землю", - наголошується у пояснювальній записці до законопроекту.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5071-v-radi-zareiestrovano-zakonoproekt-schodo-zemelnoii-detsentralizatsiii.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua