"Укрзалізниця" (УЗ) хоче почати експорт зерна як юридична особа

"Укрзалізниця" (УЗ) хоче почати експорт зерна як юридична особа, закуповуючи зерно у фермерів, повідомив директор з розвитку УЗ Андрій Рязанцев на аграрному форумі в рамках виставки "Агро-2019".

"Ми зараз прораховуємо можливість участі УЗ в закупівлі вантажу і перевезення його на експорт. Таким чином, дрібні підприємства будуть забезпечені доступом до експортних потужностей. З іншого боку, для нас це теж цікаво, оскільки ми зможемо додатково залучати ресурси на зовнішньому ринку", - пояснив Рязанцев.

У той же час, на думку заступника директора "Нібулона" Володимира Клименка, дана ідея є цікавою, проте виходить за рамки діяльності УЗ як перевізника.

За словами Андрія Рязанцева, станом на 4 червня парк приватних зерновозів вперше перевищив кількість зерновозів "Укрзалізниці" (понад 11 тис. Вагонів), і далі розширювати його немає сенсу, оскільки при цьому не буде рости перевезення. У той же час, дефіцит тяги залишається актуальним. За словами Рязанцева, в перевезенні зерна існує велика диспропорція в обсягах перевезення протягом року. УЗ розглядає можливість приоритизации тих чи інших видів перевезень в залежності від сезону, проте, за словами Андрія Рязанцева, ініціатива повинна виходити від профільних міністерств.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua