«Укрзалізниця» стала приватним товариством

Відповідне рішення ухвалив Кабмін напередодні без обговорення.

Кабінет Міністрів змінив тип акціонерного товариства «Укрзалізниця» з публічного на приватне. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на відповідне рішення уряду, яке ухвалили без обговорення.

Повідомляється, що Кабмін також перерозподілив повноваження між акціонером (уряд), наглядовою радою та правлінням компанії відповідно до вимог закону «Про акціонерні товариства» та з метою досягнення ефективного корпоративного управління, випливає з матеріалів засідання уряду.

Читайте також: Cкоро в Україну зайдуть великі світові та американські оператори локомотивів – Омелян

Це дасть змогу досягти балансу між акціонером, наглядовою радою та правлінням, а також спростить процес залучення потенційних інвесторів.
На думку екс-заступника міністра інфраструктури України Олександра Кави, тепер «Укрзалізниця» буде зобов'язана розкривати значно менше інформації, ніж нині.

«Під час підготовки закону України «Про особливості створення Публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» норму про публічність було прописано з моєї ініціативи саме для того, щоб забезпечити максимальну транспарентність роботи Укрзалізниці. При цьому закон передбачив, що на ПАТ «Укрзалізниця» не поширюються норми закону про акціонерні товариства, які вимагають котирування акцій на біржі», - вважає Кава.

Читайте також: При Мінагрополітики створять спеціальний штаб, який щодня звітуватиме уряду про ситуацію на залізниці

Екс-заступник міністра інфраструктури вважає, що після ухвалення цієї постанови перевізник-монополіст не підлягатиме проведенню незалежного аудиту. Тоді як досі такий аудит фінзвітності був обов’язковим. Також для ПрАТ не обов'язковою є наявність наглядової ради на відміну від ПАТ, де наглядова рада обов'язкова.

«Укрзалізниця» є публічним акціонерним товариством з 2012 року. 100% акцій підприємства належать державі.

За матеріалами interfax.com.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua