Україна вдвічі зменшила виробництво гороху

На світовому ринку гороху Україна посідає чинне місце. Так, це 32 позиція з виробництва овочевого гороху і 4 — сухого. На внутрішньому ринку горох — досить популярна бобова культура. Про це пише agroportal.ua.

«Горох є лідером серед бобових (сою не враховуємо). Так, у 2019 році площі під культурою становили лише 253 тис. га. Це менше, ніж у 2018 році — 431 тис. га», — розповідає канд. с.-г. наук, провідний науковий співробітник лабораторії селекції зернобобових культур Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва Антоніна Василенко.

В Україні існують певні проблеми, пов’язані з виробництвом сухого гороху.

«Проблеми не з виробництвом, а, скоріше, при виробництві, — говорить Антоніна Василенко. — Культура гороху в деяких господарствах не є пріоритетною, і тому дуже часто при її вирощуванні не приділяють уваги саме технології. Сюди належить підготовка ґрунту з осені, нехтування правилами сівозміни, строками внесення інсектицидів і гербіцидів і урахуванням їхньої післядії, при збиранні не регулюються оберти барабану в комбайнах. І тому на виході сорти не розкривають свій потенціал, а виробник має розчарування».

В України є всі можливості для нарощування обсягів виробництва гороху. Ця культура не є стійкою до посушливих умов вирощування. Однак її вирощують і у відносно посушливих умовах, завдяки доволі глибокій добре розвиненій кореневій системі. В Україні найбільші посівні площі під горох зосереджені у трьох областях — Запорізькій, Одеській та Харківській.

Як говорить Антоніна Василенко, за даними Держстатуправління, у 2019 році обсяг вітчизняного врожаю склав 560-580 тис. т. Це менше, ніж у 2018-му, коли загальне виробництво становило близько 780 тис. т. І рекордним залишається 2017 рік, коли було зібрано близько 1,1 млн т.

Потреби внутрішнього ринку цілком задовольняються вітчизняними виробниками. В свою чергу, щорічні обсяги виробництва дозволяють Україні його експортувати. Фактично весь вироблений вітчизняний горох іде на експорт.

«Необхідно відмітити, що частка України в світовому виробництві гороху, за даними «УкрАгроКонсалт», у 2018 році становила 6%, але, на жаль, у 2019 році зменшилась до 4%. Частка Євросоюзу в експортних поставках українського гороху досягла значущих 64%, замінивши ринки Індії, Туреччини та Пакистану. Окрім країн Євросоюзу, зріс експортний ринок Таїланду та Непалу. », — зазначає фахівець

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua