Україна та Канада розвиватимуть сільськогосподарські кооперативи

Кооперування дрібних виробників сільгосппродукції – це шлях до зростання добробуту селян, стимулювання розвитку сільських територій та збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

 

Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики з посиланням на заяву заступника міністра Олену Ковальову під час зустрічі з представниками канадських проектів міжнародної технічної допомоги з обговорення шляхів вдосконалення нормативно-правової бази, що регулює кооперативні відносини у сільському господарстві України. 
 
Олена Ковальова відзначила важливість розвитку сільськогосподарської кооперації як найдемократичнішої форми об’єднання дрібних виробників сільськогосподарської продукції. «Проте у своїй діяльності сільськогосподарські виробники зіштовхуються з низкою факторів, що стримують їх економічну активність. Тому виникла нагальна необхідність у створенні сприятливого правового середовища для розвитку кооперації на селі. А також – у напрацюванні стратегії подальших дій, спрямованих на створення належних умов для розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні», - наголосила вона.
 
«Удосконалення нормативного забезпечення має відбуватись за безпосередньої участі виробників продукції та їх об’єднань, які на практиці реагують на потреби ринку»,- наголосила Олена Ковальова.
 
Заступник директора Канадського кооперативного об’єднання Socodevi Ален Пруф та провідний експерт посольства Канади в Україні Володимир Сенюк запевнили українську сторону у всебічній підтримці розвитку кооперації та сімейного фермерства в Україні з боку уряду Канади.
 
Під час зустрічі було узгоджено механізми та шляхи подальшої співпраці, а також досягнуто домовленостей щодо спільної роботи зі систематизації світового досвіду розвитку кооперації та його адаптації до вітчизняних умов в частині формування державної політики з розвитку кооперування малих виробників сільськогосподарської продукції, враховуючи досвід Канади із зазначеного питання.
 
Незабаром на громадське обговорення буде винесено проект уніфікованого кооперативного закону.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5070-ukraiina-ta-kanada-rozvyvatymut-silskogospodarski-kooperatyvy.html
 
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua