Україна планує збільшити експорт агропродукції до Ірану

 

За останні роки постачання агропродукції до Ірану формує більшу частину загального українського експорту до цієї країни і з кожним роком ця частка тільки зростає.

 

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський у своєму блозі на сайті «LB.ua».
 
«Наші інтереси щодо співпраці з Іраном у сфері сільського господарства знаходяться у площині вигідного та надійного торговельно-економічного партнерства. Про це неодноразово заявляв і міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.  Частка продукції агропромислового комплексу від всього українського експорту до Ірану у 2013 році склала 66%, у 2014 – 84%, а в 2015 році – понад 85%», - наголосив Ярослав Краснопольський.  
 
Він зазначив, що упродовж 2015 року двостороння торгівля сільськогосподарськими товарами між Україною та Іраном не зазнала значних структурних змін. Товарообіг за 2015 рік склав 455 млн дол. З них експорт –441 млн дол., імпорт – 14 млн дол.
 
Основними категоріями експорту традиційно були: насіння олійних культур – 158 млн дол.,   олія – 151 млн дол. та  зернові, обсяг продажу яких до Ірану за 2015 рік перевищив 110 млн дол. Щодо імпорту, то основну частку тут склали плоди, горіхи та цедра 13 млн дол. 
 
«На моє переконання, Україна та Іран не в повній мірі використовують свій потенціал в торговельно-економічній сфері сільського господарства. Зважаючи на це, ми прагнемо до поглиблення співпраці у цьому напрямі», - наголосив Краснопольський.
 
Він зазначив, що на сьогодні існують сприятливі передумови щодо подальшого збільшення обсягів експорту української агропромислової продукції до Ісламської Республіки Іран. При цьому Іран розглядає Україну як одну із провідних країн-експортерів сільськогосподарських товарів та, як і ми, зацікавлений у розширенні двостороннього торговельного співробітництва у цій сфері.
 
«Україна зацікавлена у збільшенні та нарощенні експорту до Ірану таких категорій товарів, як зернові, рослинні олії, тваринницька продукція (жива худоба, сировина та продукти тваринного походження), цукор та кондитерські вироби, фрукти та овочі. Українські експортери були і залишаються надійними постачальниками якісних сільськогосподарських товарів. На нашу думку, такий досвід співпраці варто було б доповнити спільними українсько-іранськими інвестиційними та виробничими проектами в аграрній сфері», - зауважив перший заступник міністра.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4930-ukraiina-planuie-zbilshyty-eksport-agroproduktsiii-do-iranu.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua