Україна може збільшити експорт борошна - експерт

В умовах постійно мінливої ​​кон'юнктури світового зернового ринку і зростання потреби в продовольстві все більшої значущості має сегмент продуктів переробки зерна, що дозволяє диверсифікувати ризики і підвищити прибутковість виробництва.
 
Про це повідомив голова асоціації «Борошномели України», керівник служби бізнес-проектів ІА «АПК-Інформ» Родіон Рибчинський під час своєї доповіді в рамках Каспійсько-Чорноморського аграрного конгресу.
 
«Для України світовий ринок борошна є стратегічно важливим. Уже п'ятий сезон поспіль українські мірошники планомірно нарощують експорт своєї продукції, освоюючи нові ринки збуту і підтверджуючи високий статус надійного партнера», - підкреслив він.
 
Зокрема, експерт зазначив, що основними перевагами України в борошномельному сегменті є надійна сировинна база, обсяги якої щорічно збільшуються, а також наявність розвиненої мережі досить продуктивних борошномельних підприємств.
 
«Згідно з даними USDA, за підсумками 2015 року Україна увійшла в ТОП-10 світових виробників пшениці, забезпечивши 4% світового виробництва. При цьому внутрішній попит на культуру залишається досить стабільним. При середньорічному рівні виробництва пшениці в 23,6 млн т середній показник внутрішнього споживання оцінюється у 12,2 млн т. Таким чином, в країні є практично дворазовий запас сировини», - підкреслив Рибчінскій.
 
Також він додав, що наразі в Україні налічується близько 1000 борошномельних підприємств, які можуть забезпечити річне виробництво борошна на рівні 3,2 млн т.
 
«Висока якість продукції поряд із розширенням її асортименту дозволяє українським борошномелам планомірно нарощувати обсяги експорту. Так, за підсумками 2014/15 МР на зовнішні ринки було поставлено рекордний для останнього десятиліття обсяг борошна - 257,5 тис. т. За підсумками поточного сезону, експорт цієї продукції прогнозується на рівні 300 тис. т, а в майбутньому сезоні може збільшитися до 330 тис. т. Потенційно, використовуючи тільки наявні потужності, українські мірошники можуть експортувати близько 500 тис. т борошна щорічно. Але за умови збереження попиту та можливостей для подальшої модернізації виробництва цей показник може бути суттєво збільшений», - підсумував експерт.

   

https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5150-ukraiina-mozhe-zbilshyty-eksport-boroshna-ekspert.html