Україна має значний потенціал для розвитку ринку біопалива

Україна має всі необхідні природні ресурси для того, аби біопаливна галузь запрацювала. Єдине, що потрібно, так це законодавча база і механізми контролю.

 

Про це у коментарі УНН зазначив голова підкомітету ВРУ з питань нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії, нардеп Олександр Лівік.
 
Так, за його словами виробництво біопалива можливо на основі застосування рослинних масел та на основі спирту.
 
"Так ось я вважаю що майбутнє України за паливом на основі спирту, і проблематика тут лежить в області оподаткування. З одного боку треба створити механізм, який не дозволив би спирту, що йде на біопаливо, перетікати на спирт, який може використовуватися в тіньовому ринку алкогольної продукції, і друге - це зняти акцизи на той спирт, який йде на біопаливо. Якщо ми це зробимо - ми отримаємо революційний прорив в паливі, яке буде відповідати найвищим стандартам і мати низьку собівартість. Тому що в Україні з одного боку є спиртова галузь, яка має незатребувані потужності, які можна було б направити на виробництво біопалива і друге - Україна має величезний потенціал з вирощування культу, з яких можна було б складову – спирт - виробляти, дистилювати. Тому у нас є все, у нас поки немає законодавчої бази і немає механізмів, які б дозволили це зробити", - зазначив він.
 
У якості позитивного прикладу розвитку галузі біопалива, Олександр Лівік навів досвід Бразилії та ПАР.
 
"Бразилія далеко пішла вперед - там 70% всього автомобільного моторного палива вробляється ось таким чином. Вони використовують цукрові очерети і так далі. ПАР пішла дещо іншим шляхом, але, тим не менше, в ПАРі сьогодні 80% палив і олив, в тому числі, і синтетичних, випускаються з вугілля, з дешевих вуглів. Це як приклад. Тому перспектива у нас велика", - сказав він.
 
За словами політика, Кабміну потрібно грамотно розставити акценти і грамотно визначити правила гри на цьому ринку.
 
"Я думаю що тут навіть справа не в інвестуванні з боку держави, а в тому, які правила будуть регулювати цю систему. А бізнес знайде ресурс її запустити", - додав він. 

   

https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5422-ukraiina-maie-znachnyi-potentsial-dlia-rozvytku-rynku-biopalyva.html

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua