Україна і США підписали інвестугоду про будівництво зернового терміналу в порту "Южний"

Україна і США підписали інвестиційну угоду на загальну суму близько 100 млн дол. про будівництво зернового терміналу в порту «Южний» (Одеська обл.).

 

Однією зі сторін угоди виступила американська компанія Cargill - одна з найбільших світових приватних компаній, які інвестують у харчове виробництво.
 
Церемонія підписання угоди відбулася у Кабінеті міністрів у присутності прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.
 
Коментуючи підписання угоди, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначив: «Я хочу привітати американський і український бізнес з тим, що інвестиція у 100 млн дол. відбулася. Це свідчення реальних партнерських відносин між Україною та США».
 
У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Джеффрі Пайєтт підкреслив, що підписання угоди - це демонстрація довіри і впевненості у діях українського уряду, яке йде шляхом реформ. «Цей проект (будівництва терміналу - УНІАН) - це одна з тих ініціатив, які обговорювалися під час українсько-американського ділового форуму з віце-президентом Джо Байденом і міністром торгівлі США Пенні Пріцкер». За словами Пайєтта, будівництво нового терміналу дозволить збільшити експортні можливості України і створить сотні нових робочих місць.
 
Нагадаємо, що меморандум про наміри побудувати зерновий термінал у порту «Южний» було підписано у серпні 2015 року. Тоді документ підписали генеральний директор Cargill Мартін Шульдт, голова ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Андрій Амелін і директор стивідорної компанії «МВ Карго» Олександр Примак.
 
Згідно з угодою, компанія Cargill зобов'язується придбати 51% перевантажувального терміналу, який у порту «Южний» побудує «МВ Карго». При цьому, згідно з умовами меморандуму, АМПУ зобов'язується провести днопоглиблення у порту.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4767-ukraiina-i-ssha-pidpysaly-investugodu-pro-budivnytstvo-zernovogo-terminalu-v-portu-qiuzhnyiq.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua