Україна до кінця сезону 2015/16 може експортувати 6 млн тонн зерна

Українська зернова асоціація (УЗА) прогнозує експорт зерна з України у 2015/16 маркетинговому році на рівні 36 млн тонн.

 

Про це йдеться на сайті Finance.ua.
 
"Близько 36 млн тонн – це те, що реально можна зробити. Вийде це чи ні – це питання. Попит зараз не дуже активний, в тому числі й на кукурудзу", – сказав президент УЗА Володимир Клименко.
 
За його словами, зараз в Україні багато компаній зацікавлені в розширенні портових потужностей: Soufflet, ADM, Cargill, Allseeds, "Укрлендфармінг", що свідчить про перспективність експортного напряму.
 
Клименко додав, що сьогодні, 5 квітня, відбудеться міжвідомча група щодо зерна за участю представників Мінагропроду. Держпродспоживслужби, "Укрзалізниці", агровиробників і трейдерів, в ході якої має вирішитися питання формування експортних партій зерна різних класів на елеваторах.
 
"Ці зміни потрібні, щоб дозволити портовим елеваторам ефективно працювати і виконувати якісно контракти. Прискориться приймання в порту відвантаження на корабель", – повідомив президент УЗА.
 
Він додав, що питання змішування зерна на портових елеваторах підтримали практично всі учасники ринку. На стадії обговорення залишається питання змішування зерна різних класів на лінійних елеваторах.
 
"Щодо портових елеваторів у нас немає питань. Щодо лінійних елеваторів ми кілька людей не переконали. Ми хочемо прописати, що змішувати на лінійних елеваторах можна тільки те зерно, власником якого ти є", – сказав Клименко.
 
Як повідомлялося раніше, Україна з початку 2015/16 маркетингового року експортувала близько 30 млн тонн зернових. Мінагропрод прогнозує експорт зерна у 2015/16 МР на рівні 37 млн тонн.
 
Європейська бізнес асоціація звернулася до Мінагропроду з проханням підтримати зміни до Інструкції з обліку зерна і стандартів на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, ріпак, сою, якими передбачено дозвіл на формування експортних партій зерна різних класів на елеваторах.
www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5079-ukraiina-do-kintsia-sezonu-201516-mozhe-eksportuvaty-6-mln-tonn-zerna.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua