У Запорізькій області зійшло більше 90% озимих культур

Тепла погода у першій декаді лютого створила сприятливі умови для сходів озимих культур.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, у поточному місяці середня температура повітря була на 4-6° вище від норми. Максимальна  становила 11° тепла, мінімальна знижувалась до 7°  морозу.  Несприятливих агрометеорологічних умов не спостерігалося. Нині грунт розтанув майже на всю глибину.

На сьогодні озимі культури зійшли на  509 тис. га, що становить 90,4% від засіяної площі.  Наразі більшість сходів рідкі і слабкі, тож потребують спеціального підживлення. Такі роботи вже здійснені на 27,5 тис. га. Також на площі 23,9 тис. га  проведено захисні заходи проти  гризунів.

Тим часом у сільгосппідприємствах триває підготовка до посівної кампанії. Для проведення весняно-польових робіт необхідно 23,2 тис. тонн насіння ярих зернових та зернобобових культур. У наявності є 137% від потреби – 31,9 тис. тон. Майже весь посівний матеріал – кондиційне насіння високих репродукцій. За станом на 15 лютого 97% сільськогосподарської техніки готові стати до роботи, закуплено понад 50% від потреби бензину та дизпалива, підготовлено 22,2 тис. тонн мінеральних  добрив у діючий речовині.

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua