У Херсоні бізнесмен вклав 400 тис грн в розведення австралійських раків

Експериментувати з акліматизацією червоно-клешневим австралійського раку на півдні України почали ще в 2015 році в Херсонському аграрному університеті. Пише Херсон net .

Співробітники університету прийшли до висновку, що кліматичні умови в області цілком підходять для розведення членистоногих нового для України виду. Ростуть раки дуже швидко, досягають незвично великих розмірів, при цьому особливих умов не вимагають.

Договір з аграрним університетом уклав херсонський підприємець Леонід Козлов. Також бізнесмен замовив розробку технології «промислового» вирощування червоно-клешневим австралійського раку і її науковий супровід. При цьому він вклав понад 400 тисяч гривень в створення лабораторії і маточника. Тепер в підвальному приміщенні університету розташовані басейни зі скла з системами фільтрації та обігріву води. У них живуть більше 300 дорослих раків. Потомство планують запустити в водойми.

Завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури ХДАУ Павло Кутіщев вважає цей проекти економічно вигідним і впевнений у перспективах вирощування цих тропічних раків на півдні України. Однак виникають деякі труднощі. Оскільки раки не виживуть, якщо температура води менше +20 градусів Цельсія, а оптимальна для них температура 23-30 градусів.

У холодний період виробників австралійського раку тримають в акваріумах, де вони дають потомство. А з наступ тепла, в кінці квітня, молодих раків випускають у водойми, які розташовані в Голопристанському та Каховському районах. І вже до жовтня вони досягають 120-130 грамів ваги.

Сам Леонід Козлов, дуже задоволений, що прогнози вчених збуваються: раки дійсно дуже швидко набирають вагу, при цьому не вимагаючи витрат на корми. І незабаром херсонець сподівається отримати «товарного раку» на продаж.

Підприємець впевнений, що з реалізацією екзотичних тварин проблем не виникне. Продавати планує в спеціалізованих магазинах в Херсоні, а також в інших містах – Харкові та Києві

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua