У 2018 році Україна збільшила імпорт риби

Головні постачальники риби і морепродуктів в Україну - Норвегія, Ісландія, США, Естонія, Латвія, Іспанія та Канада.

Останні чотири роки Україна збільшує імпорт риби. За підсумками 2018 року він становитиме 365 тис. тонн на суму 600 млн доларів, тоді як у 2017 році було імпортовано 320 тис. тонн, розповів генеральний директор асоціації «Українських імпортерів риби і морепродуктів» Дмитро Загуменний.

Як зауважив генеральний директор, основними видами імпортованої продукції залишається оселедець, скумбрія, хек, мойва і лосось, які закупаються з Норвегії, Ісландії, США, Естонії, Латвії, Іспанії, Канади.

Читайте також: АМПУ планує інвестувати 20 млрд грн в розвиток портової інфраструктури

Експерт зауважив, що  рівень споживання риби та морепродуктів в Україні все ще далекий від рекомендованих ВООЗ 20 кг. Поки він становить всього 14 кг.. Наприклад, у ЄС середній становить близько 27 кг, у Норвегії - це 67 кг, у Португалії — 62 кг, в Японії – 58 кг, в Китаї – 48 кг.

За словами Загуменного, українські споживачі замість риби найчастіше віддають перевагу м’ясу. Згідно з проведеним аналізом, українці споживають близько 60 кг на людину в рік м’яса, з них, яловичини – 6,4 кг, свинини – 23,1 кг, м’яса птиці (98% курятина) – 30,2 кг.

За матеріалами agronews.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua