У 2016 році зросте виробництво кукурудзи – прогноз

За даними Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» у 2016 році виробництво зернових і зернобобових культур прогнозується на рівні 59,8 млн т (59,96 млн т роком раніше).
 
Про це повідомив директор установи, академік НААН Юрій Лупенко.
 
Він додав, що валова продукція рослинництва у 2016 році може зрости лише на 0,7% і досягти 170,6 млрд грн.
 
Обсяги виробництва пшениці зменшаться за середнім прогнозом на 8,8%, за більш песимістичним  - в межах 18,3%. Це пов’зано зі зменшенням посівних площ та зниженням урожайності культури.
 
Науковці прогнозують зростання виробництва кукурудзи в межах 17,5-24,9%. І навіть за песимістичним прогнозом валовий збір кукурудзи буде на 10,2% більшим, ніж торік.
 
Виробництво ячменю прогнозується більше на 6,3%, в порівнянні з 2015 роком. В той же час науковці розглядають і більш песимістичний варіант – недобір культури на 1,6%.
 
Очікується зростання обсягів виробництва проса на 7,2% (середній варіант), 21,2%(оптимістичний варіант).
 
Прогнозується збільшення виробництва гречки на 5,7% (середній варіант), на 14,7% (оптимістичний варіант). Збільшення виробництва культури прогнозується внаслідок підвищення урожайності.
 
Площі посіву рису продовжують зростати. Внаслідок цього очікується зростання виробництва культури. За оптимістичним варіантом рису буде зібрано на 23%, а за середнім – на 11,7% більше, ніж у 2015 році. За песимістичним сценарієм обсяги його виробництва не зміняться.
 
У 2016 році прогнозується збільшення обсягів виробництва сої: на 17,7% за оптимістичним сценарієм, на 11,9% – за середнім і на 6,2% – за песимістичним варіантом прогнозу.
 
В порівнянні з 2015 роком, обсяги виробництва соняшнику зменшаться: за середнім варіантом прогнозу на 0,9%, за песимістичним – на 6%.
 
Науковці прогнозують збільшення виробництва цукрових буряків на 2,1%.
 
Обсяги виробництва картоплі зростуть на 5%.
 
У зв’язку зі скороченням площ під овочі, прогнозується зменшення їх валового збору на 3,1%.
 
Валовий збір ягід зменшиться на 3,3% в порівнянні з 2015 роком.
 
Проте слід очікувати збільшення валового збору винограду. Прогнозується, що його буде зібрано на 13,2% більше, ніж торік.
 
Щодо виробництва більшості продукції рослинництва у 2016 році загалом, слід очікувати збереження досягнутого у попередньому році рівня, підсумував Юрій Лупенко.
 
Довідка: Розрахунки прогнозу виробництва продукції рослинництва на 2016 рік здійснено на основі даних Міністерства аграрної політики та продовольства України про площі посіву сільськогосподарських культур.
 
Рівень продуктивності  визначений за опрацьованою в Інституті аграрної економіки методикою короткострокового прогнозування на основі методу адаптивного моделювання динамічних рядів, які включають 50-річні дані урожайності сільськогосподарських культур.
 
 
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4674-u-2016-rotsi-zroste-vyrobnytstvo-kukurudzy-prognoz.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua