У 2016 році врожай озимих культур становитиме близько 20 млн т – прогноз

За прогнозами експертів, 2016 року обсяги врожаю озимих культур становитимуть близько 20 млн т. Про це повідомила прес-служба консалтингового агентства «УкрАгроКонсалт» з посиланням на провідного експерта зернового ринку Єлизавету Малишко.

 

Однією з причин рекордно низької врожайності озимих експерт вважає аномально теплу погоду в першій половині зими.
 
«З одного боку, такі умови сприятливі для зернових, оскільки відсутні морози. З іншого - в результаті теплої зими рослини втрачають своє загартування. Таким чином, зростає ризик пошкодження посівів у разі настання нормальної зимової погоди за повної відсутності снігу», - пояснила вона.
 
При цьому через посуху підчас посівної кампанії озимими культурами було засіяно рекордно малі площі.
 
«Як і раніше посів під врожай 2016 року залишається найнижчим за попереднє десятиліття. Аналогічна ситуація складається і з ячменем, площі під яким рекордно низькі протягом останніх 8 сезонів», - йдеться в повідомленні.
 
Так, за даними «УкрАгроКонсалт» посівна площа під озимі культури скоротилася на 860 тис га і становить 7,1 млн га, зокрема, до 6 млн га скоротилися площі під пшеницю, до 983 тис га – під ячмінь, до 145 тис га – під жито.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4404-u-2016-rotsi-vrozhai-ozymykh-kultur-stanovytyme-blyzko-20-mln-t-prognoz.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua