У 2016/17 МР Україна може заробити на експорті кукурудзи близько 3,5 млрд дол.

У 2015/16 МР вітчизняні експортери вивезли за кордон 15,656 млн т кукурудзи. Більше було лише в попередньому сезоні, коли Україна зібрала рекордні 28,5 млн т зернової - тоді було експортовано 19,5 млн т.
 
Про це повідомляє Ярослав Левицький, аналітик аграрного ринку "ПроАгро".
 
Найбільшими імпортерами української кукурудзи в 2015/16 МР стали Іспанія - понад 2,5 млн т, а також Єгипет і Китай, які закупили більш ніж по 2 млн т. Провідним "колективним" покупцем були країни ЄС, куди було поставлено 42,5% експортного обсягу зерновий.
 
"За прогнозом нашої компанії, валовий збір кукурудзи в нинішньому році не зможе перевершити урожай дворічної давності - всього аграрії зберуть 27 млн т зернової. З огляду на те, що внутрішнє споживання за останні роки аж ніяк не збільшилося, можна було б розраховувати на новий рекорд експорту, однак, швидше за все, його не буде. За попередніми прогнозами, зможемо продати за кордон близько 19 млн т. Причин тому кілька. Перш за все - це скорочення потреби в імпортній кукурудзі у Китаю, який зумів накопичити внутрішні запаси, яких йому вистачить на кілька років. При цьому, саме Китай в 2014/15 МР був найбільшим покупцем української зернової, а ДПЗКУ відвантажувала туди великі обсяги в рамках отриманого 1,5 млрд дол. кредиту Експортно-імпортного банку КНР. Інша причина - рекордне виробництво кукурудзи в світі, яке в цьому сезоні перевищить 1 трлн т, а відповідно, і рекордну пропозицію зерновий на глобальному ринку. У цих умовах конкурувати за покупця українським експортерам буде складніше", - зауважив експерт.
 
Проте вітчизняні зерноторгові компанії хоча і визнають погіршення загальної кон'юнктури, одним із наслідків якого стало істотне зниження світових цін на зернову, аж ніяк не вважають, що нинішній сезон в плані кукурудзяного експорту буде провальним.
 
"Конкуренція за ринки збуту буде серйозною, але, крім Китаю, нікого з покупців ми не втратимо. Основними напрямками продажів української кукурудзи експортери як і раніше бачать ЄС, Південно-Східну Азію і Північну Африку, причому в окремі країни обсяги поставок можуть вирости. Так, очевидно, з огляду на скорочення врожаю кукурудзи у Франції, більше зерновий буде поставлено в ЄС, який збільшив квоту на безмитну поставку зернових у рамках Зони вільної торгівлі до 650 тис. т в рік. На Близькому Сході, ймовірно, збільшить закупівлі Іран, з якого в цьому році були зняті економічні санкції", - додав Левицький.
 
Основною проблемою сезону експерти називають низькі ціни. Протягом минулого місяця пропозиції кукурудзи на FOB в чорноморських портах подешевшали в середньому на 10 дол./т, і сьогодні їх ціна коливається в діапазоні 163-165 дол./т, що майже на 20% нижче, ніж, наприклад, у цей же час 3 роки тому. Разом з тим, більшість експертів вважає, що світові ціни на зернову вже досягли "дна", і надалі знижуватися не будуть. Правда, і істотного їх зростання теж чекати особливо не доводиться - сезонне подорожчання буде, але воно навряд перевищить 20-25 дол./т до поточної ціни. Всього ж, за оцінками аналітиків, на експорті кукурудзи виробники, експортери та держава в нинішньому сезоні зароблять близько 3,3-3,5 млрд дол.

   https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/6293-u-201617-mr-ukraiina-mozhe-zarobyty-na-eksporti-kukurudzy-blyzko-35-mlrd-dol.html

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua