У 2015 році агропідприємствами отримано рекордну суму чистого прибутку – майже 90 млрд грн

У 2015 році сільськогосподарські підприємства, не дивлячись на девальвацію національної валюти, отримали рекордну суму чистого прибутку - 89,5 млрд грн.

 

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики з посиланням на заяву міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка.
 
У доларовому еквіваленті, чистий прибуток сільськогосподарських підприємств у 2015 році становив $ 4,1 млрд, тоді коли у 2014 – 3 млрд.
 
Таким чином, в 2015 році прибуток зріс у гривні в 2,5 рази, а у доларах  США - в 1,4 рази.
 
«Зростання закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію певним чином компенсувало зростання вартості вхідних ресурсів та забезпечило прибутковість сільського господарства на рівні 45,9%. Це найкращий показник за останні 10 років», - наголосив Павленко.
 
За його словами, найприбутковішими культурами були традиційно насіння соняшнику - 80,3%, ріпак - 44%, зернові та зернобобові культури - 43,2%, соя - 38,4%. Загальна ж рентабельність рослинництва у 2015 році становила 50,9%. 
 
«Водночас, поряд із високорентабельними видами рослинницької продукції досі залишається збитковим виробництво окремих видів тваринницької продукції, загальна рентабельність якої становила 22,6%. Тому для підтримки тваринництва необхідні додаткові інструменти в умовах скасування спецрежиму ПДВ. Застосування компенсаторних механізмів та пільг – чи не єдиний спосіб підтримати вітчизняне тваринництво. Таку позицію ми відстоюємо у перемовинах щодо ПДВ», - додав міністр.
 
Згідно даних Мінагрополітики, вирощування ВРХ на м'ясо принесло понад 0,7 млрд грн збитків, при рентабельності (-17,2%). Рентабельність вирощування овець та кіз становила майже (-30%), виробництво вовни (-62,5%).
 
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5072-u-2015-rotsi-agropidpryiemstvamy-otrymano-rekordnu-sumu-chystogo-prybutku-maizhe-90-mlrd-grn.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua