Ціни на пшеницю застигли в очікуванні коригування

Небажання продавців знижувати ціни на пшеницю задля активізації продажів призвело до зменшення попиту з боку основних імпортерів. Проте затишшя не буде тривати довго, оскільки нові прогнози обіцяють рясний врожай в більшості країн-виробників.

Завдяки сприятливим погодним умовам взимку та навесні посіви озимини знаходяться в доброму стані, тому експерти MARS в березневому звіті підвищили оцінку врожайності озимої пшениці в ЄС до 5,81 т/га, що на 7,1% перевищить тогорічний показник 5,42 т/га, та на 1,8% - середній 5-річний показник – 5,7 т/га.

Активні продажі французької пшениці призвели до зростання травневих ф’ючерсів на борошномельну пшеницю на MATIF на 0,5 €/т до 189,25 €/т або 214,79 $/т.

 Проте нові прогнози врожайності та виробництва пшениці в ЄС на тлі зміцнення євро до двотижневого максимуму 1,1347 $/€ сьогодні охолодять ринок. Зростання курсу євро найближчим часом зменшить обсяги експортних продажів.

Ринок озимої пшениці в США у вівторок уповільнив падіння. Інвестори проводять спекулятивні продажі на тлі песимістичних прогнозів подальшого експорту. Несприятливі погодні умови в регіонах вирощування твердої ярої пшениці підтримали котирування в Міннеаполісі.

Травневі ф’ючерси в США впали:

на 0,09 $/т до 167,73 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,

на 0,27 $/т до 160,11 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.

Подорожчала на 1,65 $/т до 207,69 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

Зростання курсу рубля відносно долара до 7-місячного максимуму 64,8 руб/$ знижує конкурентоспроможність російської пшениці, яка наразі найдорожча на ринку, та тисне на ціни, що дещо уповільнили падіння. Минулого тижня котирування опустилися на 2,5 $/т до 223 $/т FOB-глибоководні порти, тоді як на попередньому тижні вони впали одразу на 10 $/т.

В Україні зміцнення долара збільшило за тиждень закупівельні ціни на 100-150 грн/т та сприяло активізації продажів з боку виробників.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua