Стан посівів озимих зернових покращується

Протягом «лютневих вікон» додатково отримані сходи на площі 400 тис. га. Наразі їх маємо на площі 6,6 млн га озимих зернових культур (93% від посіяних).
 
Про це під час селекторної наради з питань стану перезимівлі озимих культур, підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт 2016 року повідомив директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Володимир Топчій.
 
За його словами, погодні умови сприяють покращенню стану посівів озимих зернових. Із отриманих сходів в доброму та задовільному стані знаходиться 4,5 млн га (67%), в слабкому та зрідженому стані -  2 млн га (33%).
 
«Викликають занепокоєння слабкі та зріджені посіви озимого ячменю, яких маємо 323 тис.га, або 35% від посіяних. Найбільше у Миколаївській, Одеській, Дніпропетровській, Херсонській, Запорізькій, Кіровоградській областях. Більше 70% слабких та зріджених посівів озимого ріпаку у господарствах Миколаївської, Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей», - повідомив Топчій.
 
Найбільші площі пересіву попередньо прогнозуються у Дніпропетровській, Харківській та Полтавській областях.
 
«Загалом підживлення озимих культур на зерно проведено на площі 2,5 млн га або 37% до прогнозу.  Крім того озимий ріпак підживлений на 243 тис. га або 41%. Найбільші площі озимих зернових підживлено у Одеській – 380 тис. га, Запорізькій – 240 тис. га, Миколаївській – 210 тис. га, Херсонській та Вінницькій – по 200 тис. га, що становить 40-50% до прогнозу», - повідомив Володимир Топчій.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4816-stan-posiviv-ozymykh-zernovykh-pokraschuietsia.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua