Стан озимих зернових культур оцінюється як добрий та задовільний, - УкрАгроКонсалт

Кінець другої - початок третьої декад лютого характеризувалися аномально теплою для цього періоду погодою. Згідно з багаторічними даними, подібні погодні умови властиві першій та другій декадам березня.

Минулого тижня середньодобова температура повітря виявилася вище норми на 2-6°С, а в південних і західних областях на 4-10°С, і перебувала в межах від 2,0°С морозу до 6,0°С тепла, повідомляє УкрАгроКонсалт.

Незначні опади у вигляді мряки, дощу, мокрого снігу та снігу відзначалися майже на всій території країни, крім Херсонської, Одеської та Запорізької областей.

«Завдяки високим денним температурам повітря, всередині першої декади лютого в озимих культур спостерігалося відновлення вегетації. Місцями у рослин озимої пшениці, які увійшли в зиму в недостатньо розвиненому стані, спостерігалася зміна фазового розвитку: масові сходи і поява третього листка, тоді як на інших площах тривало повільне кущіння рослин», - повідомляють аналітики.

Втім, при середньодобових температурах в межах 1,4-4,8°С, повного відновлення весняної вегетації рослин не відбулося. Рослини озимої пшениці перебувають на другому етапі органогенезу (фаза кущіння).

В цілому стан озимих зернових культур оцінюється як добрий та задовільний. Критичних температур, які могли б призвести до вимерзання озимих, протягом осінньо-зимового періоду не відзначалося.

Потепління дозволило господарствам почати весняні польові роботи. Як повідомлялося раніше, станом на 22 лютого 2019 року підживлення озимих ведеться майже у всіх регіонах, за виключенням Луганської, Полтавської, Сумської, Волинської та Чернігівської областей.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua