Спецрежим краще замінити іншою підтримкою - думка

Україні необхідно спростити всю податкову систему. При цьому сільське господарство не повинно мати ніякої спеціальної системи, відмінної від інших.

 

Про це в ексклюзивному інтерв’ю Agropolit.com розповів директор Світового банку в Україні Чімяо Фан.
 
«У вас занадто багато різних спецрежимів і прихованих бізнес-інтересів у загальній податковій політиці. Сьогодні гроші від цих пільг ідуть декільком великим компаніям, але не дрібним виробникам», - сказав він.
 
За його словами, Уряд повинен створювати більш привабливі умови для роботи в АПК і розвивати його за допомогою створення умов для залучення у нього інвестицій.
 
«Як цього досягти? З одного боку, дозволити продаж сільгоспземлі, з іншого — продати всю державну землю. Виручені за держактиви гроші можна було б спрямувати на інвестиції у проекти зрошування на півдні. Також треба суттєво спрощувати вихід для експортерів на зовнішні ринки», - переконаний експерт.
 
Також він додав, що держава повинна ставитися однаково до всіх секторів економіки. «Є багато інших способів підтримки АПК, наприклад, інвестувати в іригацію, спрощувати експорт продуктів. Зберігаючи спецрежим ПДВ для АПК, ви даєте податковій адміністрації можливість на власний розсуд трактувати закон, а це - можливість для корупції», - стверджує Чімяо Фан.
 
На його переконання, потрібні невідкладні реформи у податковій системі. «Проблема з українською податковою системою у тому, що в ній занадто багато винятків. І в цьому весь її провал. Усі повинні платити однакові податки. Тоді ви зможете безпечно знизити податкові ставки і не боятися, що надходження до бюджету впадуть», - підкреслив він.
 
Є питання і до системи підпорядкування ДФСУ, міністр фінансів не має прямого впливу на призначення голови служби. Цього не може бути. Треба також поліпшити адміністрування податків. Це зменшить корупцію, підсумував Чімяо Фан.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4831-spetsrezhym-krasche-zaminyty-inshoiu-pidtrymkoiu-dumka.html
 
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua