Сільгоспвиробники прохають Порошенка ветувати зміни до Податкового кодексу

Сільгоспвиробники звернулися до Президента України Петра Порошенка застосувати право вето до змін до Податкового кодексу. Адже вони, зокрема, в процедурі відшкодування ПДВ при експорті, несуть у собі суттєві корупціогенні ризики.

 

Про це підчас прес-конференції в УНІАН повідомив голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун.
 
«Сьогодні це проблема не аграрного сектору, це проблема всієї країни. Ми узаконюємо корупцію. Наше звернення сьогодні єдине для всіх – ми категорично просимо президента накласти на це вето, внести зміни до кодексу. Це все сьогодні реально зробити», - зазначив  він.
 
При цьому він пояснив, що процедура відшкодування ПДВ при експорті, за зміненим Податковим кодексом, несе корупційні ризики через те, що в держбюджеті недостатньо коштів для відшкодування ПДВ всім експортерам.
 
«Коли вже стало ясно, що ПДВ відшкодовуватимуть лише «своїм», скоротили суми до виплати ПДВ у наступному році на 6,6 млрд грн», - наголосив Андрій Дикун.
 
Це, за словами заступника голови ВАР Михайла Соколова означає, що всі експортери (не тільки сільгоспвиробники) рішенням Верховної Ради розділені на два списки. Відповідно, якщо закон «Про внесення змін до Податкового кодексу» набере чинності – підприємствам першого переліку (серед експортерів сільгосппродукції такими найчастіше є великі аграрні холдинги) ПДВ відшкодовуватиметься автоматично, а решті (малі і середні сільгосппідприємства, багато трейдерів) – як повезе. За словами Михайла Соколова, зміни до законодавства не містять чітких норм поділу між списками бюджетних коштів на відшкодування ПДВ.
 
«Те, за що ми боремося, потрібно не лише нам, це потрібно всім. Тому що в України немає іншої можливості досягти економічного зростання, крім як збільшити експорт. Ви не можете збільшувати експорт, якщо вам не відшкодовують ПДВ», - підкреслив він, додавши, що невідшкодування ПДВ при експорті фактично є додатковим митом в 20%.
 
При цьому народний обранець Олександр Бакуменко (БПП) звернув увагу на те, що  депутати досі не бачили остаточного варіанту Податкового кодексу, який діятиме з 1 січня 2016 року, тому що суперечливі поправки про списки на відшкодування ПДВ були внесені з голосу.
 
«Насправді реєстр – річ правильна, якщо б він був один і в цьому реєстрі була б черговість. Але це (внесення поправок про поділ черги на два списки – УНІАН) зроблено було з голосу. Ніхто цього не бачив, ніхто цього не знав», - наголосив він.
 
Разом із тим, голова ВАР повідомив, що акція протесту сільгоспвиробників, які вимагають від Президента Україна ветувати зміни до Податкового кодексу, буде призупинена 29 грудня через новорічні свята. Підчас них сільгоспвиробники чекатимуть відповіді від Петра Порошенка.
 
«Ми сьогодні плануємо завершити акцію. Далі йдуть новорічні свята, Різдво. Ми сподіваємося, що за цей час ми отримаємо відповідь від нашого президента, і вона нас задовольнить. Якщо ні - те, що ми зробили, повірте, це квіточки», - пообіцяв Андрій Дикун.
 
Нагадаємо, акція протесту аграріїв триває з 28 грудня. Підчас неї сільгоспвиробники  перекривають дороги в Україні, крім трас, що ведуть на Схід та за кордон.

   https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4405-silgospvyrobnyky-prokhaiut-poroshenka-vetuvaty-zminy-do-podatkovogo-kodeksu.html

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua