Різниця між офіційними та фактичними площами посівів становить 20%

Супутникова зйомка полів зафіксувала майже 2 тис. га посівів озимого ріпаку на Луганщині та 0,7 тис. га посівів на Закарпатті. Хоча за даними Державної служби статистики, озимого ріпаку на Луганщині та Закарпатті взагалі не має бути. Повідомляє zakarpattya.net.ua.

 

Про це свідчать результати аналізу супутникової зйомки, які отримав  Інститут космічних досліджень НАНУ-ДКАУ та компаня EOS, в рамках Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

За результатами супутникової зйомки було виявлено, що обсяг посівних площ в Україні ще у 2016 р. був на 2 млн га більше, ніж за даними офіційної статистики. Окрім того, аналіз супутникових даних дозволив виявити, що у низці областей розходження між офіційними даними статистики та супутниковими даними щодо площ, на яких вирощують озимий ріпак, подекуди сягають майже 20%.

Серед регіонів з найбільшими розбіжностями (за кількістю га) між офіційно зареєстрованими та фактичними площами посівів озимого ріпаку — Херсонщина, Вінниччина та Миколаївщина (де озимого ріпаку більше на 15,8 тис. га, 15 тис. га та 13,3 тис. га відповідно).

Наявність таких «необлікованих» земель свідчить і про масштаби їх «тіньового обробітку», і про обсяги недоотримуваних місцевими громадами податків.

Змінити ситуацію може підвищення якості та ефективності управління земельними ресурсами, це є важливим для того, аби місцеві громади та власники земельних паїв змогли отримати максимальний зиск від власної землі після впровадження земельного ринку.

Pа матеріалами Kurkul

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua