Рада скасувала можливість передавати державну землю поза аукціонами

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів». Який був зареєстрований за №2279 від 03.03.2015. «За» проголосувало 266 депутатів.

 

Законопроектом пропонується заборонити передавати у користування земельні ділянки державної та комунальної власності без проведення земельних торгів (аукціонів). Скасовуються виключення, які були у попередній версії: 
 
  • Передача земельної ділянки в оренду державним та комунальним підприємствам, бюджетним установам, вищим навчальним закладам, а також господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 60 відсотків. 
  • Передача підприємствам, установам і громадським організаціям у сфері культури і мистецтв (у тому числі національним творчим спілкам та їх членам) під творчі майстерні. 
  • Передача для створення озеленених територій загального користування. 
  • Передача для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів, для сінокосіння і випасання худоби, для городництва. 
  • Передача для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції. 
 
Законопроект пропонує також конкретизувати та зробити більш зрозумілою процедуру підготовки лотів до земельних торгів за рахунок коштів виконавців торгів. Запровадження вказаних положень сприятиме економії бюджетних коштів.
 
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4730-rada-skasuvala-mozhlyvist-peredavaty-derzhavnu-zemliu-poza-auktsionamy.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua