ProZorro запускає онлайн-курс для держзамовників

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запускає перший в історії України державний масовий онлайн-курс для державних замовників щодо роботи системи публічних закупівель. Навчання розпочнеться у травні 2016 року.

 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
 
Курс «Публічні закупівлі» розміщується на українській неприбутковій платформі онлайн-курсів Prometheus і є безкоштовним. Програма курсу складається із циклу відеолекцій, а також додаткових матеріалів, інтерактивних завдань та форуму, на якому слухачі можуть ставити запитання викладачам.
 
У повідомленні наголошується, що слухачі курсу зможуть навчитися основним нюансам публічних закупівель - від особливостей законодавства, створення тендерної документації до використання нових онлайн-інструментів, в тому числі, системи електронних закупівель ProZorro і модуля аналітики закупівель bi.prozorro.org.
 
«До вересня 2016 року всі державні тендери в Україні будуть переведені в електронний формат. Це дуже важливий крок в реформі публічних закупівель, і навчання має критичне значення для її успіху. Навчання розпочнеться у травні 2016 року», - додали в прес-службі міністерства.
 
Довідково: загальна кількість державних замовників в Україні складає близько 16 тисяч, в них діють 25 тисяч тендерних комітетів, кожен з яких включає в середньому 5 осіб. Таким чином, потенційна аудиторія курсу складає більше 100 тисяч слухачів - учасників тендерних комітетів по всій країні. Для багатьох з них участь у публічних закупівлях - додаткове неоплачуване навантаження, що негативно впливає на якість використання грошей платників податків. Саме тому професіоналізація закупівель є однією з ключових умов реалізації реформи публічних закупівель, яка, за оцінками спеціалістів Мінекономрозвитку, дозволить економити до 50 мільярдів гривень щороку.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4853-prozorro-zapuskaie-onlain-kurs-dlia-derzhzamovnykiv.html
 
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua