Приватизація "Укрспирту" принесе бюджету 3-5 мільярди - експерт

Приватизація державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» принесе бюджету України 3-5 млрд грн, повідомив у ході круглого столу радник міністра аграрної політики і продовольства Олексій Зубрицький.

 

«Бюджетні надходження від приватизації компанії оцінюються в 3-5 млрд грн», - сказав він.
 
За словами Зубрицького, внаслідок неефективного державного регулювання спиртової галузі бюджет країни щороку втрачає близько 6 млрд грн у вигляді несплаченого акцизу. 
 
Також радник глави Мінагропроду повідомив, що приватизовані підприємства «Укрспирту» будуть в обов'язковому порядку вести електронний облік продукції, що допоможе ліквідувати тіньовий ринок алкоголю.
 
Зазначимо, що приватизація «Укрспирту» можлива лише після того, як Верховна Рада зніме з компанії статус стратегічного підприємства. 
 
За словами присутнього на круглому столі народного депутата, члена фракції «Блок Петра Порошенко» Леоніда Козаченка, парламентарії підтримають цю ініціативу. «Я думаю, що більшістю в парламенті, безумовно, буде підтримано такий законопроект», - сказав він.
 
Як повідомлялось раніше, на початку листопада Міністерство аграрної політики і продовольства спільно з Фондом державного майна розробило законопроект для врегулювання приватизації державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт». Документ передбачає виключення 20 заводів «Укрспирту» з переліку держпідприємств, які не підлягають приватизації, а також заборону на приватизацію держпідприємства громадянами Росії.
 
У 2014 році, за даними Мінагропроду, «Укрспирт» отримав 532 млн чистого збитку. У поточному році керівництво компанії розраховує на 300 млн грн чистого прибутку.
 
Довідка. Державне підприємство «Укрспирт» було створено на базі однойменного концерну в 2010 році. До його складу повинні були увійти 76 спиртзаводів, проте поки що на баланс підприємства передано 41 завод. Кабінет міністрів України послідовно виступає за приватизацію «Укрспирту».
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua