Прийняття законопроекту не дозволить чиновникам торгувати народною землею - Микола Кучер

Цього тижня на розгляд Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин вже надійшов проект Закону України № 4355 від 31 березня 2016 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель».

 

За словами народного депутата України Миколи Кучера, який є одним з ініціаторів цього законопроекту, його головною метою є врегулювання питань управління державними земельними ресурсами, щоб урядовці не спекулювали на цих питаннях та не будували бізнес на торгівлі найбільшим багатством держави – землею.
 
«Цей законопроект вирішує питання передачі земель сільськогосподарського призначення із державної власності у власність територіальних громад, а за державними органами залишає лише право контролю використання цих земель. Таким чином, ми вирішимо питання тотальної корупції в державних органах з маніпуляцією землями, які є постійною годівницею чиновників. Мене обурюють ганебні заклики голови нинішнього Уряду про необхідність  продажу 1 млн га сільськогосподарських земель, крім того, ще й представляти це одним з пунктів урядового плану дій на 2016 рік. Це є повним безглуздям», - наголошує Микола Кучер.
 
Також, він відзначив, що продавати державне майно в країні, де ведуться бойові дії, економіка знаходиться в глибокій рецесії, люди не мають змоги купити собі ліки, а понад 80% доріг є просто непроїзними, рішення про продаж земель, які годують сьогодні людей, виглядає абсурдом.
 
«Згідно цього законопроекту сільські, селищні, міські ради отримають повноваження з розпорядження землями державної власності, а це додаткові надходження до їхніх місцевих бюджетів, і нові можливості для відбудови дитячих садків, шкіл, лікарень та іншої інфраструктури сіл, які зараз знаходяться на межі зникнення з мапи нашої країни», - додав Микола Іванович.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5117-pryiniattia-zakonoproektu-ne-dozvolyt-chynovnykam-torguvaty-narodnoiu-zemleiu-mykola-kucher.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua