Президент підписав закон про земельні аукціони

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів». 31 березня закон повернуто з підписом від президента.
 
Про це йдеться на сторінці Олега Кулинича у соцмережі Facebook.
 
«Дуже радий цій новині. Нарешті запрацює закон, який замість незрозумілих земельних угод корупційного характеру введе прозорі земельні аукціони. Це дозволить суттєво зменшити рівень корупції в земельній сфері, і, відповідно, збільшити надходження до місцевих бюджетів. Тепер доля земельної оренди буде вирішуватися не одноосібно за зачиненими дверима кабінетів, а відкрито. Землю отримає той, хто запропонує більшу орендну ставку, все справедливо», — прокоментував підписання Закону його ініціатор, член Аграрного комітету Верховної Ради Олег Кулініч.
 
Зокрема, закон вносить зміни до статті 134 Земельного кодексу, скорочуючи кількість випадків, при яких державну і комунальну землю можна отримати в користування без аукціону.
 
Також закон скасовує можливість отримання в оренду державної і комунальної землі без аукціону державними і комунальними підприємствами та господарськими товариствами з часткою держави або територіальної громади понад 60%, так як ця норма також вела до зловживань у земельній сфері.
 
Крім того, закон вносить зміни і в порядок проведення земельних аукціонів. Законом витрати на проведення аукціону покладаються на організатора аукціону з подальшим відшкодуванням їх переможцем аукціону, що дозволить не витрачати на це бюджетні кошти.
 
Як повідомлялось раніше, 18 лютого законопроект №2279 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів» був прийнятий Верховною Радою. 16 березня він був підписаний головою ВРУ і переданий на підпис президенту.

   https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5057-prezydent-pidpysav-zakon-pro-zemelni-auktsiony.html

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua