Потенціал сільськогосподарських біотехнологій в наданні допомоги сімейним фермерським господарствам

Інструменти, які допомагають боротися з голодом і поліпшити продовольчі системи - Симпозіум ФАО
15 лютого 2016, Рим - Багато чого ще належить зробити, щоб забезпечити сімейним фермерським господарствам, особливо в країнах, що розвиваються, доступ до сільськогосподарських біотехнологій, які можуть підвищити продуктивність і стійкість їх діяльності, щоб впоратися з такими проблемами сучасності як зміна клімату і зростання чисельності населення, заявив сьогодні Генеральний директор ФАО Жозе Граціану да Сілва.
На відкритті міжнародного симпозіуму, проведеного ФАО, «Роль сільськогосподарських біотехнологій в стійких продовольчих системах і харчуванні» Граціану да Сілва наголосив на необхідності застосування «широкого кола інструментів і підходів до викорінення голоду, боротьбі з будь-якою формою недоїдання і досягненню стійкого сільського господарства».
«Як нейтрального форуму ФАО сприяє активізації дискусії, побудові діалогу та обміну інформацією з метою розширити наші знання про ці інструменти і підходах», - додав Генеральний директор ФАО.
На симпозіумі буде розглянуто широке діапазон біотехнологій, які можуть привести до підвищення врожайності, поліпшення якості харчування та підвищення продуктивності сільськогосподарських культур, худоби, риби і дерев, від яких залежать продовольчі системи, харчування та засоби до існування сімейних фермерських господарств.
До них відносяться багато «низько технологічні» методи, такі як, наприклад, процеси ферментації, біо-добрива, штучне запліднення, виробництво вакцин, діагностика захворювань, розвиток біо-пестицидів і використання молекулярних маркерів при виведенні нових сортів і порід.
«Ми не можемо обійти увагою той факт, що біотехнології, знання та інновації повинні бути доступними і адаптованими до сімейних фермерських господарств, включаючи дрібних фермерів, - сказав учасникам симпозіуму Граціану да Сілва. - Ми повинні знайти кошти для усунення бар'єрів, що перешкоджають їх доступності для сімейних фермерських господарств ».
«Дозвольте мені сказати чітко і ясно: цей симпозіум нема про генетично модифікованим організмах (ГМО). Сільськогосподарські біотехнології набагато ширше, ніж ГМО », - підкреслив Генеральний директор ФАО.
Близько 500 вчених, представників уряду, громадянського суспільства, приватного сектора, наукових кіл, фермерських асоціацій та кооперативів беруть участь у триденному заході. Зустріч на рівні міністрів відбудеться 16 лютого.
Напередодні симпозіуму ФАО закликала до широкої участі. Всі недержавні суб'єкти отримали рівну можливість висловитися, і відгукнулися на цей заклик у відповідності зі своїми інтересами.
Обмін знаннями, досвідом та найкращими практиками
На засіданнях і паралельних заходах учасники симпозіуму поділяться знаннями, досвідом і передовим досвідом з приводу того, як біотехнології можуть допомогти зробити перехід до сільськогосподарського виробництва, яке спирається на меншу кількість засобів виробництва з меншими негативними наслідками для навколишнього середовища. Будуть розглянуті успішні приклади і практики без використання ГМО.
«Ми хочемо показати приклади того, як сучасні технології можуть бути сумісні з принципами агроекологічного підходу», - сказав Граціану да Сілва, зазначивши, що знання та інновації, засновані на достовірних доказах і наукових знаннях, є ключовими для вирішення складних завдань ведення сталого сільського господарства .
На симпозіумі будуть розглянуті три основні блоки тем: наслідки зміни клімату; стійкі продовольчі системи і харчування; і люди, політика, інститути і спільноти.
У його рамках пройде також спеціальний студентський інтерактивну сесію щоб надати молодому поколінню можливість послухати учасників симпозіуму і висловити свою точку зору. Студенти з п'яти сільськогосподарських університетів по всьому світу візьмуть участь в «живих вебінарах» за допомогою відеозв'язку зі штаб-квартирою ФАО в Римі.
В рамках зусиль по сприянню міжнародному діалогу та обміну інформацією в галузі сталого розвитку ФАО в 2014 році організувала міжнародний симпозіум з агроекології, а також брала участь у створенні Глобального альянсу з питань кліматично-оптимізованого сільського господарства. У січні цього року ФАО випустила нову публікацію про екосистемному підході до ведення сільського господарства «Зберегти і примножити на практиці».
15.02.2016
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua