Норвегія допоможе в реформуванні рибного господарства України

24-25 листопада Держрибагентство України з офіційним візитом відвідала делегація Директорату з рибальства Королівства Норвегія. У ході зустрічі делегації України та Норвегії обговорили можливість двостороннього співробітництва та використання норвезького досвіду для реформування рибного господарства України.

 

Зокрема було розглянуто можливість отримання технічної допомоги з боку Норвегії у вигляді програмного забезпечення для впровадження в Україні електронної системи звітності. Представники норвезької сторони відзначили, що для нормального функціонування системи України необхідно попередньо підготувати інформаційну базу і забезпечити технічний супровід проекту. Зі свого боку українська сторона звернулася до представників Норвегії з проханням надати переклад відповідних норвезьких нормативно-правових актів з метою розробки українського законодавства у цій сфері.

Крім того норвезькі колеги запросили українського експерта з ІТ відвідати Норвегію для детального і практичного вивчення їм програмного забезпечення і технічної бази. Норвежцями було вирішено створити робочу групу з передачі програмного забезпечення українській стороні, яка складатиметься з IT- фахівців та спеціалістів у галузі регулювання рибальства.

У ході зустрічі розглядалося питання використання уніформи інспекторів рибоохорони норвезького зразка для розробки вітчизняної уніформи за їхнім прикладом. Делегація Директорату з рибальства Королівства Норвегія пообіцяла опрацювати це питання і відправити кілька зразків комплектів в Україну найближчим часом.

Також делегати з Норвегії запропонували допомогу в навчанні рибних патрульних і і можливість візиту двох-трьох представників Директорату в Україні для проведення навчання українських рибних патрульних.

«Досвід, напрацювання та практичні поради колег з Норвегії дуже важливі для України, особливо в контексті використання електронних систем моніторингу та навчання співробітників рибного патруля», – заявив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua