Наступного тижня у південних областях України планують розпочати жнива

На півдні України жнива планується почати уже всередині червня.

Про це повідомляє SuperAgronom.

«Плануємо починати жнива з 18 червня. Раніше не вийде, тому що пройшли дощі, які дещо затримали процес. Зараз маємо досить непоганий стан озимих культур», — розповів головний агроном ПрАТ «Радсад» (Миколаївська область) Микола Корнієнко.

Як зауважив головний агроном ДП «Альфа Фарм» (Херсонська область) Олександр Огородник, збирання зернових збираються розпочати в період з 20 по 25 червня.

«Зараз у нас тут спека. Якщо надалі й буде така жарка погода, то довго тримати не будемо, бо вже починається запал рослин. Не берусь прогнозувати врожайність, адже я агроном, а не ясновидющий. «Комбайн покаже», як то кажуть», — відзначає експерт.

Проте із датою початку жнив визначилися не ускрізь. Так, за словами агронома господарства «Агролідер ЛТД» Ігоря Шумейка, в Одеській області чекають на вологу.

«На жаль, зараз маємо невтішний стан озимих культур, бо дуже велика спека. Через це рослини хворіють. Невеликі дощі бувають, але вони не накривають всі поля, їх не вистачає. На деяких територіях ще навіть спостерігається молочно-воскова стиглість культур, тому їм потрібно висохнути», — зазначив Шумейко.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua