На внутрішньому ринку зернових спостерігається висхідний тренд

З початку року спостерігається ріст цін на внутрішньому ринку зернових. Зокрема вартість продовольчої пшениці збільшилася до 4050 грн/т (+450 грн), фуражної пшениці - 3900 грн/т (+500 грн), ячменю - 3600 грн/т (+300 грн) та кукурудзи - 4100 грн/т (+900 грн).

 

Вирівнюванню цін відносно експортної вартості сприяли девальвація національної валюти та зміни в Податковому кодексі, зокрема, повернення ПДВ при зовнішніх поставках.
 
Ще одним драйвером, який стимулював ріст, був високий попит на зернову з боку трейдерів та обмежена пропозиція зернових від агровиробників. За даними Державної служби статистики, у січні 2016 року реалізація пшениці скоротилась - на 55%, ячменю - на 75% , кукурудзи - на 81%.
 
У короткостроковій перспективі не варто очікувати суттєвого зростання цін. Напередодні посівної кампанії агровиробники потребуватимуть оборотних коштів, що сприятиме збільшенню пропозиції на ринку. Однак, за умови продовження девальвації національної валюти не виключений збільшення вартості.
 
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4773-na-vnutrishniomu-rynku-zernovykh-sposterigaietsia-vyskhidnyi-trend.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua