На квотах ЄС українські аграрії в 2016 році зекономлять до 560 млн євро

За результатами 2014 року українські експортери агропродовольчої продукції зекономили від вільної торгівлі з Європейським Союзом 220 млн євро. Тобто українські агровиробники поставили продукції, при продажу якої в разі звичайного експорту необхідно було б сплатити 220 млн євро мита.

 

Про це повідомив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.
 
За його словами, у 2015 році обсяги поставок збільшилися, і український АПК отримав «знижку» у 280 млн євро.
 
За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, у разі реалізації агропродовольчої продукції за всіма торговельними преференціями, наданими Україні країнами Європейського Союзу, їх обсяги сягнуть 560 млн євро.
 
Керівник інституту зауважив, що уже отримана Україною сума преференцій у десятки разів перевищує обсяги бюджетної підтримки кредитування українських агровиробників – за державною цільовою програмою компенсації відсоткових ставок за залученими кредитами.
 
Водночас ця сума складає лише половину обсягів преференцій за спецрежимом по ПДВ, які отримали виробники сільгоспродукції.
 
Ця сума також значно більша за обсяги надходження іноземних інвестицій в аграрний сектор, додав Юрій Лупенко.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5043-na-kvotakh-ies-ukraiinski-agrariii-v-2016-rotsi-zekonomliat-do-560-mln-ievro.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua