На Дніпропетровщині виробляють равликовий кав'яр

За 30 г баночку ікри равлика в Україні доведеться заплатити 1200 грн, а за кордоном удвічі дорожче.

На Дніпропетровщині виготовляють найдорожчий делікатес у світі - равликовий кав'яр, вартість якого за 100 г стартує від 150$. Про це розповідає ТСН. 

Майже все, виготовлене в Україні (99%), продається до Європи та США. За 30 г баночку ікри равлика в Україні доведеться заплатити 1200 грн, а за кордоном удвічі дорожче.

У теплій та вологій кімнаті в сільській хаті живуть виробники делікатесу – понад 3 тис. равликів.  Вони відкладають ікру у горщик зі спеціальним ґрунтом. Равлик відкладає ікру в малих дозах – одна кладка налічує близько 100 ікринок чи 4 г.

Читайте також: Дайва Гірдзюшієне: «Вирощуйте равликів! Попит — величезний»

«Від риб’ячої ікри, ікра равлика відрізняється через равликовий білок – муцин. Ікра багата колагеном. Прикраса різних страв – салатів, супів. В Україні її споживають традиційно на бутерброді – вона дуже смачна з чорним хлібом і маслом», - зауважив Дмитро Недвига, заступник голови асоціації «Равлик України».

Равликову кашку виготовляють без консервантів. Термін її зберігання лише два місяці.

Ікра, зібрана у лютому, переноситься до інкубатора. Вона йде не на продаж, а на розведення равликів. Уже в березні з неї з’являться крихітні малята.

За матеріалами tsn.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua