Мораторій на продаж сільгоспземель потрібно знімати - думка

Відмова скасування мораторію - «хронічна» проблема. Потерпають від цього, перш за все, прості селяни. Вони програють від існуючого статус-кво, аніж отримують зиски.

 

Про це в ексклюзивному матеріалі на AgroPolit повідомив заступник голови ради асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин. 
 
«З точки зору звичайних селян, вони абсолютно нічого не виграють від того, що хтось забороняє їм розпоряджатися їхнім майном», - зазначив він.
 
За його словами, пенсіонер-власник паю міг би отримати непогану надбавку до пенсії, якби продавав гектар за 15-25 тис. грн. Якщо середній розмір паю 4,5 га, то у такому разі власник паю, щонайменше, отримав би 67 тис. грн, тобто приблизно в 61 раз більше, ніж мінімальна пенсія. 
 
«Право власності на земельні ділянки - це гарний старт для залучення інвестицій на селі. Власність - це головна умова, щоб почати інвестувати кошти», - вважає експерт у сфері земельних відносин.
 
Інвестори - це те, що потрібно аби повернути село з глибокої депресії. Такі власники могли б більш ефективно використовувати власні земельні ділянки, займатися агробізнесом з високою доданою вартістю, закладати сади, будувати меліоративні поруди, тощо.
 
«Оренда в сфері земельних відносин - це взаємні зобов'язання власника ділянки і орендаря. Останній зможе передавати свої зобов’язання іншій особі, не погоджуючи це з власником. Це призведе до масових порушень прав власників земельних ділянок та й взагалі означатиме, що ринку землі і за горизонтом не видно», - пояснює експерт.

   https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5668-moratorii-na-prodazh-silgospzemel-potribno-znimaty-dumka.html

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua