Милованов: агросектор та будівництво перевірять на нелегальних працівників

П’ята частина усіх зайнятих українців працюють “без трудової”. Це ризик – для працівника залишитися без грошей та компенсацій (при травмі, наприклад), а для роботодавця – отримати штраф до 141 тис грн. Про це міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов написав у своєму Фейсбук.

Виявляє та штрафує за працю без оформлення трудових відносин – Державна служба праці. У січні вона провела інформаційну кампанію. У фокусі – підприємства торгівлі, тимчасового розміщування та громадського харчування. У п’ятницю мали звіт у прем’єр-міністра щодо результатів, повідомив міністр.

“Два тижні інспектори ходили по підприємствам та роз’яснювалі важливість оформлення трудових відносин. Відвідали 184 319 підприємств. Виявили 315 суб’єктів, які здійснювали господарську діяльність без державної реєстрації та використовували незадекларовану працю. Тобто цих підприємств не існує, але ж люди там працювали. 700 українців взагалі ніяк не оформлені. Чи це не рабство”, – написав Милованов.

“Поки інспектори працювали “у полях”, роботодавці масово почали надсилати до податкової повідомлення про оформлення трудових відносин. На роботу в сфері торгівлі, тимчасового розміщення та громадського харчування оформили понад 123 тисячі людей. Дуже крутий результат”, – зауважив він.

Зараз триває інспекційна кампанія – коли інспектори вже не розяснюють, а штрафують тих, хто так і не впорядкував трудові відносини з найманими працівниками.

Далі, пообіцяв урядовець, – рейди по підприємствам будівельної галузі, сільського господарства, транспорту

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua