Кукурудза може стати трендом в поточному сезоні

Висока пропозиція кукурудзи і, як наслідок, привабливі ціни у ключових країнах-експортерах, що у поєднанні із зростанням попиту з боку основних імпортерів формують базу для досягнення світовою торгівлі нового максимуму у поточному сезоні. Зокрема, згідно з очікуваннями експертів OilWorld, зростання внутрішнього споживання кукурудзи в Китаї відобразиться на суттєвій активізації імпорту з боку країни, особливо враховуючи скорочення внутрішнього виробництва.

Окрім того, імпорт кукурудзи до країн ЄС, ймовірно, також збільшиться в цьому сезоні, як наслідок зниження валових зборів та доступність для закупівлі високих обсягів кукурудзи українського виробництва, що також характеризується привабливими цінами. В цілому ключові постачальники протягом останнього кварталу 2018 року відвантажили у напрямку ЄС 8,4 млн тонн кукурудзи (+70%). Зокрема, українські експортери поставили 5,7 млн тонн такої продукції проти 2,1 млн тонн у відповідному відрізку попереднього року.

Внаслідок рекордних зборів в минулому році сукупні відвантаження кукурудзи з України зросли на 79% до 7,7 млн. т в жовтні-грудні 2018 року. Водночас, Росія поставила на зовнішні ринки у відповідний період близько половини минулорічного обсягу, внаслідок скорочення внутрішнього виробництва.

Суттєво збільшився також експорт кукурудзи з США, в жовтні-грудні 2018 року досягши 14,1 млн тонн. Водночас, нарощення української пропозиції зменшило попит імпортерів до американської продукції, внаслідок чого американські експортери скорочували відвантаження в останньому місяці року.

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua