Кабмін пропонує дозволити торгувати держземлею з 2017 року

Кабінет міністрів України пропонує відкрити ринок землі в два етапи - з 2017 року почати торгівлю державними землями сільгосппризначення, а з 2019-го дозволити громадянам торгувати землею сільгосппризначення, що знаходиться в приватній власності.

 

Про це пише УНІАН.
 
«Такий крок дозволить створити повноцінний ринок землі, що дасть можливість власникам розпоряджатися своїм майном, сприятиме розвитку бізнесу і залучення інвестицій», - йдеться у Програмі дій уряду.
 
Очікується, що необхідна законодавча база має бути сформована до кінця березня у вигляді законопроекту і подана у парламент.
 
Як повідомлялось раніше, в Україні до 1 січня 2017 року діє мораторій на продаж земель сільгосппризначення. Разом з тим, програма реформування економіки, схвалена ключовим кредитором країни - Міжнародним валютним фондом, передбачає відкриття ринку землі як засобу залучення інвестицій і технологій в Україні. Крім того, на необхідності розробки законодавства для запуску і функціонування ринку землі неодноразово наполягав президент України Петро Порошенко.
 
Наприкінці лютого прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував продати на відкритому аукціоні 1 млн га державної землі, яка перебуває у тіньовому або корумпованому обігу. Всього в Україні налічується близько 10 млн га державних земель.
 
Експерти розділилися у думці з приводу скасування мораторію. Одні вважають, що його продовження створює тіньовий ринок землі, інші вказують на те, що скасування мораторію призведе до обезземелення селян і скупки землі зарубіжними компаніями.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4905-kabmin-proponuie-dozvolyty-torguvaty-derzhzemleiu-z-2017-roku.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua