Глобальне потепління сприяє зростанню врожайності озимих культур

Глобальне потепління, поступово робить вирощування сортів і гібридів ярих сільськогосподарських культур з коротким періодом вегетації (ячмінь, пшениця, овес, горох, соя та інші) економічно невигідним.

 

Про це в інтерв'ю «АПК-інформ» повідомив кандидат сільськогосподарських наук Національної академії аграрних наук України Анатолій Гирька.
 
За його словами, це пов'язано з кліматичними змінами, що проявляються у підвищенні температури повітря і періодичних засухах, які все більше посилюються при просуванні з півночі на південь України.
 
«У той же час потепління сприяє зростанню врожайності озимих культур через підвищення зимових температур і скорочення тривалості холодів. Отже, якщо тенденція до глобального потепління не зміниться, то цілком ймовірно, що у недалекому майбутньому аграрії центральній і північній частині території України будуть вести сільське господарство в умовах, які зараз характерні для посушливої ​​степової зони», - додав він.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4860-globalne-poteplinnia-spryiaie-zrostanniu-vrozhainosti-ozymykh-kultur.html
 
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua