Гідрометеоцентр прогнозує заморозки

Український гідрометеорологічний центр прогнозує ймовірність заморозків 18-23 квітня, що може згубно позначитися на кукурудзі, соняшнику й картоплі.
 
Про це повідомляють «Українські Новини» з посиланням на начальника департаменту агрометеорології Гідрометцентру Тетяну Адаменко.
 
Експер зазначила, що хоча весняні погодні умови цього року сприятливі для дуже ранніх строків сівби - уже є прогрівання ґрунту на глибині 5-10 см, якого досить, у тому числі для кукурудзи й соняшнику, все ж таки зберігається ймовірність заморозків у квітні. Згідно з даними Гідрометцентру, якщо дія холодного антициклону з північного сходу підсилиться, то це може зачепити всю країну, але в меншій мірі це стосується західного регіону.
 
Заморозки можуть негативно позначитися на теплолюбних сільгоспкультурах, таких як кукурудза, соняшник і городні культури. Наприклад, картопля, яку люди вже встигли посадити в Київській області, зі слів Адаменко, може постраждати.
 
«Щорічно в Україні, відповідно до нашого клімату, є ймовірність повернення холодів і можливі заморозки у весняний період. Те, що похолодання буде - це однозначно. Швидше за все, можуть бути заморозки. У період з 18 по 23 квітня», - сказав експерт.
 
Адаменко нагадала, що в Київській області у 2003 році були заморозки навіть 9 травня, і тоді вони ушкодили городні культури й навіть технічні.
 
Нагадаємо, сільськогосподарські підприємства станом на 12 квітня засіяли 2,1 млн га ярими культурами (86% від прогнозу). Також розпочато сівбу кукурудзи, соняшнику та сої.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5164-gidrometeotsentr-prognozuie-zamorozky.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua