Через нестабільні ціни фермери відкладають контрактування кукурудзи

Аналітики прогнозують, що у 2019 р. є фактори для глобального зниження цін на кукурудзу, але погода в США вносить свої корективи. Тож фермери відкладають контрактування, очікуючи стабілізації цін на зернові культури.

За словами генерального директора компанії «Агропродсервіс» Андрія Барана, вони заключили контракти, проте на невеликі обсяги — 5-6 тис. т, з оплатою після поставки. Поставки компанія буде здійснювати у жовтні.

Думки фермерів з приводу форвардів різняться, директор СТОВ «Агрольон» Володимир Михалишин повідомив, що вони мають власні потужності для зберігання зерна.

«Безумовно маємо свої місця для зберігання. Контракти на форвардні поставки не заключали. Очікуємо кращої ціни. Ми продаємо кукурудзу на місцевому ринку для експортних поставок. Наразі пропонують ціну близько 4 600 грн/т», — зауважив директор ТОВ «Рост Агро» Максим Барнацький.

Керівник ФГ «Байбарак» Микола Байбарак у коментарі Kurkul.com повідомив, що контракти не укладали і не лише цього року.

«Протягом трьох років отримуємо різні пропозиції. Але коли перечитуємо з юридичним відділом договори, то вони сильно лякають. Не мають надійних перевірених партнерів. Район не працює, то якось не виходить», — зауважив Микола Байбарак.

За його словами, ціни за контрактами пропонують вигідні. Але за контрактом дуже чіткі та прискіпливі вимоги. Виходить дещо дешевше, ніж самостійно обдзвонити підприємства-партнери на момент здачі кукурудзи. Самостійно продавати виходить вигідніше.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua