Експорт української кукурудзи найнижчий за останні три роки

Відмінною рисою 2015/16 маркетингового року став відносно низький урожай кукурудзи внаслідок скорочення площ під цією культурою.
 
Про це повідомляє Єлизавета Малишко, провідний експерт зернового ринку«УкрАгроКонсалт».
 
Слабка рентабельність вирощування кукурудзи по відношенню до пшениці в попередньому маркетинговому році вплинула на переваги фермерів, в результаті чого були істотно розширені площі під озимою пшеницею, в той час як площі під кукурудзою виявилися на найнижчому рівні за останні чотири роки.
 
Скорочення виробництва, тим не менш, не спровокувало зростання цін - останні залишилися приблизно на рівні минулого сезону і протягом усього часу з початку сезону не виходили за межі 162-172 дол./т FOB. Така поведінка ринку закономірна на фоні високої глобальної пропозиції, стабільного попиту і слабких чинників ризику.
 
Серед причорноморської пропозиції кукурудзи Україна тримається посередині, поступаючись в конкурентоспроможності Росії, але виграючи у Європи.
 
Динаміка експорту повторює багаторічні тенденції з поправкою, проте на скорочення врожаю. За першу половину сезону було експортовано 9,75 млн т кукурудзи в порівнянні з 10,39 млн т за аналогічний період минулого року.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5033-eksport-ukraiinskoii-kukurudzy-nainyzhchyi-za-ostanni-try-roky.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua