До прийняття закону про обіг земель ще довгий шлях

Верховна Рада України від 10 листопада 2015 прийняла закон, яким в черговий раз продовжила заборону відчуження сільськогосподарських земель. Про це пише «ЛІГА.net».
 
Насправді, в голосуванні не було необхідності: згідно із законодавством, введення ринку землі можливо тільки в разі прийняття парламентом закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.
 
Згідно Госгеокадастру, цей законопроект повинен був потрапити на розгляд уряду ще в середині 2013 року, про що сказано в прикінцевих положеннях Земельного кодексу. Але в зазначений термін чиновники не вклалися, і перший варіант закону, що передує відкриттю ринку землі, влітку 2013 р розробило Держземагентство. 10 жовтня 2013 р документ був внесений на розгляд КМУ.
 
До питання доопрацювання предметно повернулися тільки в 2015 р, коли стало зрозуміло, що 2016 року і, відповідно, перспектива скасування мораторію не за горами. Документ був доопрацьований Госгеокадастром і оприлюднений для публічного обговорення 8 жовтня, а 12 листопада його направили на погодження до Міністерства оборони, Державної фіскальну службу, Мінагрополітики, Мінфін, Мінекономіки та АМКУ.
 
20 листопада 2015 року, за даними прес-служби Госгеокадастра, законопроект знову внесений на розгляд уряду, але на той час в пріоритеті вже був бюджет і податкова реформа, і до земельного законодавства ще не дійшли. Втім, у виконавчої влади ще є час: дедлайн, відведений для передачі закону про продаж земель в парламент, закінчується в березні 2016 р
 
Однак до цього законодавцям необхідно прийняти ще кілька важливих документів, зокрема щодо впорядкування орендних відносин.
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua