Держпідтримку АПК скоротили на третину

Верховна Рада ухвалила закон зі змінами до державного бюджету на 2018 рік, який скорочує фінансування за трьома програмами підтримки АПК в цілому на 2,1 млрд грн – до 4,2 млрд грн.

Відповідна зміна міститься в прийнятому в другому читанні і в цілому законопроекті №9369, передає AgroPolit.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, зменшується фінансування наступних програм: «Державна підтримка галузі тваринництва» - на 979 млн грн – до 3 млрд грн, «Фінансова підтримка фермерських господарств» – на 850 млн грн, до 150 млн грн, «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» – на 250 млн грн, до 695 млн грн.

Зазначається, що Рада прийняла бюджет на 2019 рік і визначилася з фінансуванням АПК, а невикористані у 2018 році кошти держдопомоги мали бути залучені для фінансування програм на 2019 рік. Проте у ніч голосування за бюджет, нардепи вирішили позбавити аграріїв на п’ять найближчих років права отримувати щороку додатково кілька мільярдів з бюджету. А тепер, зменшили ще й поточне фінансування АПК.

Читайте також: Кабмін змінив правила компенсації вартості насіння для фермерських господарств

"Ми виступаємо категорично проти таких змін. Ті 2 млрд грн, що нібито "заощадив" уряд, повинні бути виплачені аграріям. "Економія" ж виникла виключно в результаті потворного механізму розподілу коштів, який фактично залишив сільгоспвиробників без державної допомоги. Всі найбільші аграрні асоціації ще в минулому році попереджали, що все саме так і буде", – прокоментував рішення парламенту заступник голови Всеукраїнської аграрної раді Михайло Соколов.

Нагадаємо, за програмою державної підтримки галузі тваринництва з виділених 4 млрд гривень станом на 1 грудня поточного року було використано 1,5 млрд гривень (програма виконана на 38,6%), за програмою здешевлення сільгосптехніки — з виділених 945 млн гривень використано 383 млн гривень (40,5%). За програмою «фермерського мільярду» з виділених 1 млрд гривень аграрії отримали лише 23 млн гривень.

За матеріалами news.finance.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua