Держгеокадастр планує створення "земельної біржі"

Кількість аукціонів з продажу прав оренди землі в 2016 році істотно збільшиться у зв'язку з реалізацією законопроекту №2279, який вже підписаний Президентом.

 

Про це розповів директор департаменту Держгеокадастру з міжнародного співробітництва та ринку земель Ростислав Шманенко в інтерв'ю виданню «Українські новини» .
 
«У майбутньому ми б хотіли проводити електронні земельні торги на єдиній для всієї країни платформі, для цього планується створення "земельної біржі". Законопроект про активізацію земельних торгів, який входить в пакет 6 законопроектів Держгеокадастру, передбачає таку можливість», - говорить він.
 
Як пояснює Ростислав Шманенко, по суті «земельна біржа» - це IT-компанія, головна функція якої - проведення прозорих земельних торгів.
 
«Переваг у такого рішення кілька - уніфікація процедур, підвищення прозорості та зручності для громадян, усунення корупційних ризиків в окремих регіонах, тощо. Згодом всі учасники ринку будуть знати про земельний веб-портал, що в свою чергу буде максимізувати ціну лота. Усередині нашої команди "земельна біржа" має свою кодову назву - land-Bay», - розповів представник Держгеокадастру.
 
Передбачається, що на першому етапі біржа буде виконувати тільки функції посередника і гаранта, але не зможе виступати власником землі. На другому етапі можуть з'явитися додаткові функції - наприклад, громадяни могли б виставляти свої земельні ділянки на експозицію через веб-портал, або державне підприємство могло б викуповувати земельні ділянки у громадян за певною гарантованою ціною для подальшого перепродажу на аукціоні.
 
Також державне підприємство могло б виступати гарантом при укладанні договорів оренди - таку практику «підгледіли» у іспанського Agader. Мета - не допустити різкого обвалу ціни на землю в перші кілька років після відкриття ринку.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5141-derzhgeokadastr-planuie-stvorennia-qzemelnoii-birzhiq.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua