Державний аграрний реєстр – добросовісним сільгоспвиробникам

Вітчизняні селяни-одноосібники наразі зазвичай не можуть скористатися «фермерським мільярдом» – цільовою програмою держпідтримки, бо ж офіційно вони, як правило, не є підприємцями.

Про це, зокрема, йшлося на прес-конференції в Києві, повідомив Олександр Кривенко, кореспондент газети "Агробізнес Сьогодні".

Вирішити означену проблеми покликаний оприлюднений на порталі Мінагрополітики проект змін закону «Про державну підтримку сільського господарства України», що передбачає створення Державного аграрного реєстру (ДАР).

Як пояснив нашому виданню Юрій Апальков, керівник Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, будь-який фермер або одноосібник може добровільно внести свої дані до ДАРу – автоматизованої системи збирання, обліку, накопичення, обробки, захисту та надання інформації про сільськогосподарських товаровиробників, які отримують державну підтримку, а також про обсяги цієї допомоги. При цьому особа, яка навіть не зареєстрована в Єдиному державному реєстрі як юридична чи фізична-підприємець, матиме право на державну підтримку.

«ДАР адмініструватиметься українським аграрним фондом, а держателем і отримувачем інформації буде Мінагрополітики, яке «бачитиме» кожного фермера, суттєві дані про його господарство: сад, ягоди, тварини тощо. Можна буде прослідкувати, хто подавав заявки, коли отримував кошти, в яких розмірах і на які цілі, а також попередити спроби так званих споріднених осіб отримати окремо дотації на загальну суму, що перевищує дозволену», - зауважив Юрій Апальков. 

На його думку, завдяки новим можливостям доступу до дотацій одноосібники та дрібні фермери об’єднуватимуться в кооперативи, від чого в підсумку виграють і аграрії, і споживачі їхньої продукції.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua