Через аномальну спеку страждають посіви пшениці на Сумщині

Спека, що встановилася після тривалих опадів, негативно впливає на посіви озимих пшениці та ріпаку. Про це розповіли агрономи Сумської області.

Тривалий вплив високих температур призвів до швидкого випаровування вологи, у прикореневій зоні її вже практично не залишилося. Рослини поступово втрачають тургор та змінюють колір — жовтіють.

До того ж кілька днів тому випав невеликий дощ 2 мм, який одразу змінився спекою. Цей дощ створив ефект часткової десикації посівів, оскільки пришвидшив випаровування вологи та «підсушив» листя.

Наразі пшениця на полях перебуває у фазі молочної стиглості, проте, якщо спекотна погода триватиме, це може негативно вплинути на налив зерна.

«Зараз за станом посівів та загальним станом рослин можна було б казати, що урожай буде на рівні 6 т/га і більше. Проте через спеку та нестачу вологи, яку спостерігаємо, незважаючи на рясні травневі опади, реальна цифра після збирання може виявитися набагато меншою. Ріпак взагалі вже скинув листя та всихає, ще тиждень-два і будемо розпочинати збирання», — кажуть агрономи


.

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua