Блокування українських фур - новий виток торговельної війни

Росіяни заблокували рух 197 українських фур на своїй території. Машини зупинили ніби то для перевірки Ространснагляду. У прес-службі Мінтранспорту України підтверджують цей факт і вважають, що таким чином росіяни дали відповідь на затримку російських автопоїздів в Україні вчора.

 

"Для бізнесу, що зараз так чи інакше пов'язаний із торгівлею з Росією, це поганий сигнал. Він означає одне – стабільності у цій торгівлі не буде найближчим часом. Фактично почався новий виток торговельної війни", - пояснює "Знай" економіст Володимир Марченко.

За його словами, це закономірний процес у стосунках країн, між якими йде війна.

"По-перше, цього слідувало чекати ще із серпня минулого року, коли росіяни нищили європейські товари та не пускали української продукції. Раніше росіяни також вели доволі непрогнозовану політику щодо поставок наших товарів. По-друге, якщо наша влада немає політичної волі ухвалювати такі пості рішення як перекриття транзиту машин із країни-окупанта й відключення електрики на окупованій території, то цю ініціативу беруть у руки громадські активісти".

Читайте також Експерт розповів, чому програма доступного житла зараз не працюватиме

Він вважає, що ситуація із торгівлею найближчим часом розвиватиметься кількома сценаріями.

"На два-три тижні, очевидно, торгівля зупиниться. Але потім бізнесмени вироблять свої схеми. На кордоні Росії й Білорусі запрацюють перевізники-посередники, що перевантажуватимуть товари й постачатимуть їх у місце призначення. На кордоні Польщі й Білорусі буде складніше, бо поляки також перешкоджають російському транспорту".

Нагадаємо, що на вихідних активісти міст Західної України заблокували автопотяги із Росії. Перед тим цю ініціативу запровадили у прикордонних з Україною містах Польщі.

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua